Чи можу я взяти участь у «GENIUS Olympiad»?
Учасником конкурсу може стати кожен, хто:- навчається у 8–11 класах;
- старший 13 років;
- занепокоєний глобальними екологічними проблемами і знає шляхи їх розв’язання;
- уважно прочитав усі правила участі у «GENIUS Olympiad» та «GENIUS Olympiad Ukraine», вимоги до підготовки проєктів кожної категорії.
Всі-всі проєкти повинні мати екологічне спрямування?
Ідея створення «GENIUS Olympiad» присвячена глобальному розумінню екологічних проблем і досягненню сталого розвитку за допомогою фундаментальних наук, мистецтва, креативного письма, інженерії, дизайну та розвитку бізнесу, тому ВСІ БЕЗ ВИНЯТКУ ПРОЄКТИ мають підвищувати обізнаність людства з новими глобальними екологічними викликами, розкривати шляхи їх подолання або пропонувати механізм зменшення негативного впливу суспільства на довкілля тощо.
Чи можна подавати командні проєкти?
- За правилами конкурсу, кількість авторів проєкту залежить від категорії:
- лише одноосібні проєкти приймаються у таких категоріях: «КРЕАТИВНЕ ПИСЬМО», «МИСТЕЦТВО» «МУЗИКА» (підкатегорії «сольний виступ» та «спів»);
- один або два автори дозволяються у таких категоріях: «НАУКА», «РОБОТОТЕХНІКА», «БІЗНЕС», «КОРОТКОМЕТРАЖНИЙ ФІЛЬМ», «МУЗИКА» (підкатегорія «груповий виступ»).
Чи можу я подати декілька проєктів, щоб збільшити шанси?
За правилами «GENIUS Olympiad Ukraine», один учасник має право подати до розгляду ЛИШЕ ОДИН ПРОЄКТ, у тому числі підготовлений у співавторстві.
Для проєктів, підготовлених у співавторстві, необхідно зареєструвати проєкт ЛИШЕ ОДИН РАЗ, вказавши співавтора у відповідному форматі.
Участь школярів у «GENIUS Olympiad Ukraine»
Для участі в Олімпіаді геніїв України необхідно підготувати проєкт українською або англійською мовою та публічно захистити його перед журі на Національному фіналі.
Вимоги до проєктів
Усі проєкти, без виключення, повинні підвищувати обізнаність людства про нові глобальні екологічні виклики, розвивати шляхи їх подолання або пропонувати механізм зменшення негативного впливу суспільства на навколишнє середовище тощо та відповідати вимогам підготовки та оформлення кожної категорії та підкатегорії за посиланням
Реєстрація на «GENIUS Olympiad Ukraine» можлива двома способами:
- Самостійна реєстрація учасника на офіційному сайті конкурсу
- Реєстрація через афілійовані заклади освіти та педагогів, що реєструють своїх учасників-школярів.

* у випадку, якщо учасник отримав спецприз у вигляді рекомендації до участі у «GENIUS Olympiad Ukraine» на інших Всеукраїнських олімпіадах, конкурсах, турнірах, необхідно заповнити реєстраційну форму на офіційному сайті конкурсу і очікувати офіційний лист-підтвердження про участь у Національному фіналі «GENIUS Olympiad Ukraine» в м. Києві від організаційного комітету конкурсу
ВАЖЛИВО: учасники мають реєструватися лише один раз, обравши один спосіб реєстрації, в іншому разі учасника буде дискваліфіковано
Хочеш подати свій проект на Genius Olympiad? Зареєструватись
З чого мені розпочати участь у «GENIUS Olympiad Ukraine»?
Якщо ти палаєш бажанням брати участь у «GENIUS Olympiad» – ознайомся з детальними вимогами до проєктів кожної категорії та підкатегорії.
До кого мені можна звернутися?
Якщо ти загорівся бажанням брати участь у «GENIUS Olympiad Ukraine», радимо звернутися до вчителя, педагога або представника організації, з яким ти хотів би підготувати проєкт та від якої податися на відбір. Це можуть бути:- вчитель чи педагог твоєї школи/гімназії/ліцею;
- методист чи педагог територіального відділення МАН;
- викладач чи керівник закладу позашкільної освіти;
- представник чи організатор конкурсу, який має дотичні до «GENIUS Olympiad» секції;
- інші особи та організації.
Діючі афіліації та контакти в регіонах БІЛЬШЕ
Як мені підготувати крутий проєкт?
З метою підготовки проєктів високої якості та спрощення процедури їх подачі для всіх зареєстрованих учасників буде організовано Перший освітній марафон у соціальних мережах «Інстаграм» і «Телеграм».
Для цього учасникам необхідно заповнити форму із зазначенням інформації про себе, напряму роботи, в який учасник хотів би подати проєкт, контактних даних та бажання брати участь у марафоні.
Марафон передбачатиме як загальну, так і спеціалізовану підготовку, включаючи лекції експертів кожної категорії, консультації менеджерів відділу міжнародних зв’язків НЦ «МАНУ», мотиваційні лекції, обмін досвідом з переможцями «GENIUS Olympiad» попередніх років.
Якою мовою необхідно готувати проєкт?
Для участі у «GENIUS Olympiad Ukraine» ти можеш підготувати проєкт українською АБО англійською мовою. Зауваж, що вибір мови написання проєкту та його захисту НЕ впливає на процес оцінювання й визначення переможців. Тобто ти можеш вибороти гран-прі, підготувавши крутий, цікавий проєкт українською мовою. Проте якщо ти відмовишся чи невдало пройдеш інтерв’ювання англійською, ти НЕ зможеш взяти участь у міжнародному фіналі «GENIUS Olympiad».
За якими критеріями оцінюватимуться проєкти?
Оцінювання робіт відбувається за однаковими критеріями на всіх етапах конкурсу, які були розроблені й затверджені організаторами «GENIUS Olympiad» і з якими можна ознайомитися детально за покликанням.
Кожен проєкт під час заочного оцінювання буде оцінений не менше ніж п’ятьма членами журі на основі наданих матеріалів. Результатом заочного оцінювання є присвоєння кваліфікаційного статусу РЕКОМЕНДОВАНО/НЕ РЕКОМЕНДОВАНО. У разі рекомендації проєкт отримує екоперепустку на Національний фінал. Відповідно до ліцензійної угоди й міжнародних правил «GENIUS Olympiad» рішення журі на цьому етапі є остаточним та не підлягає оскарженню. Члени журі й організаційний комітет залишають за собою право не надавати роз’яснень стосовно свого рішення.
Корисні посилання БІЛЬШЕ
Що потрібно зробити, аби потрапити на міжнародний фінал «GENIUS Olympiad»?
Щоб взяти участь у міжнародному фіналі «GENIUS Olympiad», ти ОБОВ’ЯЗКОВО маєш:- вибороти гран-прі або золоту медаль (у деяких випадках срібну);
- отримати екоквиток після проходження інтерв’ю англійською мовою, засвідчивши рівень В1 та вище;
- повністю перекласти проєкт англійською (включно з текстом пісень, віршів есе тощо);
- готуватися до захисту проєкту англійською БЕЗ використання послуг перекладачів.
Якщо ти вагаєшся у визначенні рівня свої англійської чи вперше бачиш позначення В1 – пройди безкоштовний тест від British Council. Звісно, цей тест не дає комплексної оцінки твоєї англійської, але відображає приблизний рівень володіння мовою та допоможе визначити, що необхідно покращити й довчити.
Визначення переможців та види нагород
Оцінювання робіт відбувається за однаковими критеріями на всіх етапах конкурсу, які були розроблені й затверджені організаторами «GENIUS Olympiad Global».
Кожен проєкт під час заочного оцінювання буде оцінений не менше ніж п’ятьма членами журі на основі наданих матеріалів. Результатом заочного оцінювання є присвоєння кваліфікаційного статусу – РЕКОМЕНДОВАНО / НЕ РЕКОМЕНДОВАНО. У разі рекомендації проєкт отримує екоперепустку на Національний фінал.
Відповідно до ліцензійної угоди й міжнародних правил «GENIUS Olympiad» рішення журі на цьому етапі є остаточним та не підлягає оскарженню. Члени журі й організаційний комітет залишають за собою право не надавати роз’яснень стосовно свого рішення.
Формат участі у Національному фіналі «GENIUS Olympiad Ukraine» передбачає публічний захист робіт у режимі наукової та мистецької виставки, під час якої кожен проєкт буде оцінений не менше ніж трьома членами журі відповідної категорії.
Після оцінювання журі на Національному фіналі в GENIUS Olympiad Ukraine м.Києві, учасники отримують гран-прі, золоті, срібні й бронзові медалі, а також почесні відзнаки та спеціальні призи «GENIUS Olympiad Ukraine». Вибір мови написання проєкту та його захисту НЕ впливає на процес оцінювання й визначення переможців. Переможці, які виграли гран-прі, золоті та, в деяких випадках, срібні медалі, можуть отримати екоквиток «GENIUS Olympiad Ukraine», що надає право участі у «GENIUS Olympiad Global», який відбувається щороку у США. Кількість екоквитків визначається обсягом глобальної квоти для України, наданої організаторами «GENIUS Olympiad Global». Однією з обов’язкових умов отримання екоквитка є готовність до захисту свого проєкту та його переклад англійською мовою, а також проходження інтерв’ю на визначення рівня володіння англійською мовою із сертифікованими викладачами.
За результатами роботи журі будуть визначені 6 видів нагород:
Екоквиток «GENIUS Olympiad Ukraine» – надає право участі у Глобальному фіналі Олімпіади, що проходить у США щороку в червні. Екоквиток можуть отримати переможці, які вибороли гран-прі, золоті та, у деяких випадках, срібні медалі. Кількість екоквитків визначається обсягом глобальної квоти для України, наданої організаторами «GENIUS Olympiad Global»
ГРАН-ПРІ «GENIUS Olympiad Ukraine» – один проєкт у кожній категорії отримує Гранд-нагороду та золоту медаль і диплом «GENIUS Olympiad Ukraine».
- TОП 10% учасників – отримують золоті медалі та дипломи.
- ТОП 11–30% учасників – отримують срібні медалі та дипломи.
- ТОП 31–50% учасників– отримують бронзові медалі та дипломи.
- ТОП 51–70% учасників – отримують почесні відзнаки.
ВАЖЛИВО: для перемоги на Національному фіналі «GENIUS Olympiad Ukraine» (отримання гран-прі, золотих, срібних чи бронзових нагород) достатньо написання й захисту проєкту українською мовою, за бажання учасник може підготувати й захистити проєкт англійською мовою. Вибір мови написання проєкту і його захисту НЕ впливає на процес оцінювання та визначення переможців.
Проте однією з обов’язкових умов отримання екоквитка є готовність до захисту свого проєкту та його переклад англійською мовою, а також проходження інтерв’ю на визначення рівня володіння англійською мовою із сертифікованими викладачами. Інтерв’ювання триватиме 10–15 хв на платформі «Zoom» і передбачатиме особисте спілкування з інтерв’юером, перевірку базових знань з лексики, граматики та розмовних навичок. Факт проходження і результати інтерв’ю не впливають на отримання основних нагород – гран-прі, золотих, срібних та бронзових медалей.
Що можна здобути на «GENIUS Olympiad» окрім медалей?
- Переможці «GENIUS Olympiad Ukraine» отримають унікальну можливість відвідати США, аби представити свій проєкт на «GENIUS Olympiad», а також побачити одне з чудес світу – Ніагарський водоспад, пройтися по Таймс-сквер і здійснити освітній візит до штаб-квартири ООН у Нью-Йорку у складі української делегації.
- Можливість вибороти золоту, срібну, бронзову чи спеціальну нагороду та пам’ятні призи.
- Переможці в категорії «Наука» матимуть змогу опублікувати результати своїх досліджень у рейтингових фахових виданнях.
- Взяти участь в унікальному Першому освітньому марафоні в соціальних мережах з підготовки проєктів.
- Якщо ти станеш переможцем «GENIUS Olympiad» – чекай на журналістів і телекамери у Борисполі й готуйся знаходити своє натхненне інтерв’ю в найрейтинговіших ранкових шоу та вечірніх новинах.
- Під час участі у «GENIUS Olympiad» ти матимеш змогу знайти можливості для подальшого розвитку свого проєкту і його комерціалізації: отримати цінний фідбек від суддів стосовно удосконалення проєкту, знайти менторів чи інвесторів для постійної співпраці, зустріти однодумців, які приєднаються до твого проєкту та допоможуть написати код чи розробити ефективну стратегію просування твого продукту.
- Отримати крутий досвід і нові навички (комунікаційні, презентаційні, командної роботи, тайм-менеджменту та багато інших), які знадобляться тобі в університеті й на роботі.
- Статус переможця «GENIUS Olympiad» гарантує тобі виключний запис у CV, що забезпечить конкурентну перевагу твого резюме з-поміж сотні інших.
- Можливість пройти професійне стажування за кордоном у провідній лабораторії чи всесвітньо відомій компанії, отримавши запрошення на «GENIUS Olympiad» або подолавши конкурентний відбір як переможець найбільшого конкурсу проєктів екологічного спрямування у світі.
- Знайти друзів з усього світу та найкращих гідів для твоїх майбутніх подорожей.
Національний етап
Чи можна подати командний проєкт?
Кількість авторів, які можуть представляти один проєкт визначається в залежності від обраної категорії. Детально ознайомитись із описом категорій можна тут.
Чи потрібна мені професійна камера для участі в категорії “Короткометражний фільм”?
Це не обов’язкова умова участі, проте одним із критеріїв оцінювання є якість відеозйомки, тому на це варто звернути увагу.
Чи потрібно мені привозити власне обладнання для участі в категорії “Музика”?
Офлайн-фінал у Києві передбачає наявність визначеного списку обладнання, детально ознайомитись із форматом проведення конкурсу в категорії «Музика» можна тут.
Чи є ймовірність того, що я знайду інвесторів/підтримку на конкурсі?
Подію відвідають представники компаній-партнерів конкурсу, з якими у вас може відбутись комунікація. Безпосередньої можливості отримання фінансування чи підтримки вашого проєкту участь у національному етапі конкурсу не передбачає.
Якщо я отримаю Еко-квиток цього року, чи можу подаватись наступного року знову?
З тією ж роботою подаватись заборонено. Якщо ти підготуєш новий проєкт екологічного спрямування, який буде актуальний в одній з можливих категорій GENIUS Olympiad, організаційний комітет розгляне твою заявку.
Що робити, якщо я не знаю яку обрати категорію?
Перед тим, як зробити вибір, ти можеш дослідити документ із детальним описом категорій, цілі, мету та вимоги до проєктів.
Чи обов’язкова наявність закордонного паспорту?
Для участі у національному етапі конкурсу наявність закордонного паспорту не обов'язкова. У тому випадку, якщо ви отримаєте Еко-квиток (станете фіналістом Міжнародного фіналу в США), вам необхідно буде надати дані вашого закордонного паспорту, який дійсний не менше, ніж 6 місяців на момент здійснення поїздки.
Що якщо я пропустив(-ла) деяку частину Марафону?
Ми рекомендуємо доєднатись до освітнього марафону з самого початку, але у випадку, якщо ви дізналися про нього пізніше, менеджери відділу міжнародних зв`язків сконтактують з вами і повідомлять детальні інструкції з приводу участі в освітньому марафоні.
Якою мовою готувати проєкт?
Для участі у національному етапі відбору проект можна готувати українською або англійською мовою (за бажанням). Презентація проекту у фіналі GENIUS Olympiad Global у США відбуватиметься англійською мовою.
Чи можу я змінити назву роботи, доповнити її?
Після проходження основної реєстрації на конкурс та/або проходження експертного оцінювання, змінювати назву роботи та змінювати/доповнювати її сенс заборонено.
Як я дізнаюсь чи пройшов(-ла) експертне оцінювання?
На вказану тобою електронну скриньку надійде офіційний лист з результатами та рішенням експертного журі та подальшими інструкціями.
Чи можна два роки поспіль брати участь з однією і тією ж роботою?
Ні, подавати одну і ту саму роботу на конкурс два роки поспіль заборонено.
Якщо я не навчаюсь у 8-11 класі, мою заявку будуть розглядати?
Ні, участь у конкурсі можуть брати лише учні 8-11 класів.
Чи можу я подати два або більше різних проєктів одночасно?
На конкурс можна подати лише ОДНУ роботу незалежно до ОДНОЇ із категорій конкурсу.
Чи маю я сплачувати реєстраційний внесок, якщо я зареєструвався самостійно?
Реєстрація кожного проєкту GENIUS Olympiad Ukraine, незалежно від обраного механізму подачі, передбачає сплату реєстраційного внеску або самостійно, або за грантові кошти НЦ «МАНУ».
Чи можу я повернути реєстраційний внесок, якщо мене не відібрали до участі?
Ні, реєстраційний внесок не повертається.
Чи можу я подати проєкт без наукового керівника?
Так, можна подавати роботу в індивідуальному порядку незалежно від того працювали ви з науковим керівником чи без нього.
Що якщо у мене немає досвіду участі у подібних заходах?
Ти можеш заповнити реєстраційну форму незалежно від того чи брав участь у інших подібних заходах до цього. Крім того, організаторами GENIUS Olympiad Ukraine передбачений спеціальний освітній процес - Перший освітній марафон в соціальний мережах, у рамках якого передбачені консультації менеджерів відділу міжнародних зв’язків НЦ «МАНУ», мотиваційні лекції, обмін досвідом з переможцями GENIUS Olympiad попередніх років.
Що таке Еко-перепустка?
Еко-перепустки отримують всі учасники, які зареєструвались у межах квоти через афілійовані установи або пройшли експертне оцінювання. Еко-перепустки гарантують участь проєктів у Національному фіналі GENIUS OLYMPIAD Ukraine в м. Києві.
Що таке Еко-квиток?
Еко-квитки отримують фіналісти конкурсу за результатами національного відбору. Еко-квитки гарантують участь проєктів у Міжнародному фіналі GENIUS OLYMPIAD Ukraine в США.
Чи можу я брати участь у декількох категоріях конкурсу?
Ні, один учень може подавати один проект (індивідуальний або командний) для участі у конкурсі.
Чи обов'язково я маю обрати підкатегорію з переліку?
Так, під час реєстрації проєкту необхідно обрати підкатегорію, у якій робота буде актуальною.
На яку тему я маю запропонувати проєкт?
Всі проєкти, подані на GENIUS Olympiad мають стосуватися теми глобальних екологічних проблем ( «Global Environmental Issues and Us»).
Чи можу я взяти участь у Олімпіаді, якщо мені менше 13 років?
Ні, мінімальний вік учасника конкурсу - 13 років. Навіть якщо проект буде прийнято у фіналі, автору може бути відмовлено в участі, якщо йому/їй менше 13 років.
Чи можу я подати проєкт, з яким вже брав участь в інших конкурсах?
Так, проєкти, які були представлені на інших конкурсах/виставках/конференціях тощо можуть бути зареєстровані до участі в GENIUS Olympiad.
Міжнародний етап
Що потрібно зробити, аби потрапити на міжнародний фінал «GENIUS Olympiad»?
Щоб взяти участь у міжнародному фіналі «GENIUS Olympiad», ти ОБОВ’ЯЗКОВО маєш:
- вибороти гран-прі або золоту медаль (у деяких випадках срібну);
- отримати екоквиток після проходження інтерв’ю англійською мовою, засвідчивши рівень В1 та вище;
- повністю перекласти проєкт англійською (включно з текстом пісень, віршів есе тощо);
- готуватися до захисту проєкту англійською БЕЗ використання послуг перекладачів.
Якщо ти вагаєшся у визначенні рівня свої англійської чи вперше бачиш позначення В1 – пройди безкоштовний тест від British Council. Звісно, цей тест не дає комплексної оцінки твоєї англійської, але відображає приблизний рівень володіння мовою та допоможе визначити, що необхідно покращити й довчити.
Чи допоможуть мені підготувати матеріали англійською для участі у міжнародному фіналі?
Що потрібно зробити, аби потрапити на міжнародний фінал «GENIUS Olympiad»?
Щоб взяти участь у міжнародному фіналі «GENIUS Olympiad», ти ОБОВ’ЯЗКОВО маєш:- вибороти гран-прі або золоту медаль (у деяких випадках срібну);
- отримати екоквиток після проходження інтерв’ю англійською мовою, засвідчивши рівень В1 та вище;
- повністю перекласти проєкт англійською (включно з текстом пісень, віршів есе тощо);
- готуватися до захисту проєкту англійською БЕЗ використання послуг перекладачів.
Якщо ти вагаєшся у визначенні рівня свої англійської чи вперше бачиш позначення В1 – пройди безкоштовний тест від British Council. Звісно, цей тест не дає комплексної оцінки твоєї англійської, але відображає приблизний рівень володіння мовою та допоможе визначити, що необхідно покращити й довчити.
Чи допоможуть мені підготувати матеріали англійською для участі у міжнародному фіналі?
Переклад матеріалів та їх підготовка англійською мовою - це відповідальність учасника конкурсу. Якщо ви отримаєте Еко-квиток, то всі матеріали перевірять менеджери відділу міжнародних зв’язків, у разі необхідності ви отримаєте поради щодо їх оформлення, виправлення деталей тощо.
Чи можу я поїхати до США, якщо можу самостійно оплатити поїздку?
Так, якщо ви отримали Еко-квиток і не потрапили до списку учасників, які отримали фінансування від держави.
Якщо я отримую еко-квиток, хто оплачує моє відрядження до США?
Відрядження до США здійснюється за грантові кошти НЦ “МАНУ” або партнерів конкурсу.
Чи можу я одразу зареєструватись на участь в GENIUS Olympiad Global, не пройшовши національний відбір?
Ні, з 2021 року Україна стала першою у світі країною, яка отримала ліцензію на проведення національної Олімпіада Геніїв. Це означає, що для того, щоб взяти участь у міжнародному фіналі GENIUS Olympiad в США, ти повинен пройти та перемогти на GENIUS Olympiad Ukraine.
Я придумав запитання, відповідь на яке тут не знайшов
Якщо у тебе залишилися запитання, пиши команді офісу міжнародних зв’язків НЦ «МАНУ» на електронну скриньку [email protected].